Kawa Pozostałe

Kilka przysiadów zamiast kawy

Energii może brakować rano, wtedy trudno jest wstać i zacząć dzień. Może jej też zabraknąć w ciągu dnia. By jej sobie dodać, pije się kawę. Wiele osób rozpoczyna dzień z kubkiem kawy w ręce. Później też sięga się po nią, kiedy trzeba się rozbudzić. Alternatywą jest gimnastyka.
Kawa z rana? Niekoniecznie
Kawa jest smaczna, aromatyczna i pobudzająca. Jednak dla kogoś, kto zaczyna cenić zdrowy tryb życia, wzmacnianie się nią nie jest idealnym wyjściem. Nie jest ono takim dla nikogo, ale ta osoba ma tego świadomość. Zbyt dużo kawy to zakwaszenie organizmu, a więc tak naprawdę na dłuższą metę pozbawianie go energii, a przecież i zdrowia. Kawa wypłukuje z organizmu magnez. Warto pić jej mniej. Można zrezygnować z tej, którą pije się rano. Zamiast kawy, polecić można ćwiczenia np. przysiady. Jest to dobry pomysł także dlatego, że kawa odwadnia. Po nocy lepiej organizm nawodnić niż jeszcze zabierać mu wody.

Gimnastyka, by dodać sobie energii

Dla smaku dwa czy trzy kubki dziennie tego napoju można wypić. Natomiast, by dodać sobie energii, najlepsze będą ćwiczenia. Na rozpoczęcie dnia więc nie kawa, a gimnastyka. Rezultat będzie ten sam, a nawet lepszy. Na tym polega przejście na zdrowy tryb życia, że zmienia się swoje nawyki na korzystniejsze. Dzięki ćwiczeniom poziom energii się zwiększy, a na zdrowiu się tylko zyska. Wzmocni się pewne mięśnie, a przy tym poprawi kondycję i sprawi, że cały organizm będzie lepiej funkcjonował. Jakie to będą ćwiczenia, to zależy, co się preferuje i nad jakimi mięśniami chce się pracować. Przysiady są idealne, gdy chce się wzmocnić mięśnie nóg. Dla celu zwiększenia poziomu energii rodzaj ćwiczeń nie ma znaczenia.
W ciągu dnia, kiedy ten poziom się obniży, można odejść od komputera i zrobić parę przysiadów. Warto otworzyć okno, by wpuścić świeże powietrze do środka. Jest wiele ćwiczeń, do których żadnych przyrządów nie trzeba, a zadziałają doskonale. To m. in. przysiady, skłony, pompki. Kawy można się napić później, w nagrodę za skończoną pracę.

Na stronie https://www.koszalinonline.pl/ dowiesz się, gdzie parzą najlepszą kawę w całym Koszalinie.

Similar Posts