Jedzenie

Kraje z największą liczbą wegetarian

Na świecie jest coraz więcej wegetarian, coraz więcej osób, które są przeciwne spożywaniu żywności pochodzącej od zwierząt i chcą z tym walczyć. To nie jest tylko sposób odżywiania, to sposób życia. Dziś chcielibyśmy zrobić przegląd krajów, w których jest najwięcej wegetarian.

Powinno być jasne, że wegetarianin to osoba, która nie spożywa żadnych pokarmów, dla których zwierzę musiało umrzeć, na przykład kurczaka, ryby czy mięsa. Spożywają jednak inne pokarmy pochodzenia zwierzęcego, które nie wiążą się ze śmiercią zwierzęcia, takie jak nabiał, miód czy jajka. Weganie natomiast nie jedzą absolutnie nic, co pochodzi od zwierzęcia, niezależnie od tego, czy jest ono martwe, czy nie. Oto kraje z największą liczbą wegetarian.

1. Indie

Kraj ten ma 38% wegetarian w swojej populacji, co jest naprawdę bardzo wysokim wynikiem. Wegetarianizm stał się popularny wiele wieków temu, dzięki buddyzmie i dżinizmie, ponieważ obie religie wykazują szacunek dla wszystkich form życia, w tym zwierząt.

2. Izrael

Drugiemu najbardziej wegetariańskiemu krajowi daleko do pierwszego, bo aż o 13% populacji. Tutaj przypisuje się go judaizmowi, który ogranicza spożywanie mięsa zwierzęcego, co prowadzi wielu ludzi do wegetarianizmu jako sposobu na życie.

3. Tajwan

Trzecie miejsce z 12% wegetariańskich obywateli. Tajwan to kraj, w którym jest ponad 6000 wegetariańskich lokali. Od 2007 roku obserwuje się silny sprzeciw wobec spożywania mięsa, co spowodowało duży wzrost liczby wegetarian.

4. Włochy

Pierwszy kraj europejski na liście ma 10% wegetarian w populacji, a liczba ta w ostatnich latach gwałtownie wzrosła. W 2016 roku agenda na rzecz ograniczenia spożycia mięsa została zaproponowana w Turynie przez burmistrza i rozprzestrzeniła się na cały kraj. Jak się ma wegetarianizm w Polsce? Poznaj wegetariańskie potrawy kuchni polskiej.

5. Austria

Wskaźnik wynosi 9% i wegetarianizm jest szczególnie popularny w Wiedniu, gdzie istnieje duża liczba lokali oferujących wyłącznie produkty wegetariańskie.

6. Niemcy

Ich wskaźnik wynosi 9%, a obywatele Niemiec w ostatnich latach stali się wegetarianami w celu ochrony środowiska, poprawy zdrowia i ochrony praw zwierząt. Są miasta, w których liczba lokali wegetariańskich i wegańskich wzrosła ze względu na rosnącą liczbę osób odżywiających się wegetariańsko.

7. Wielka Brytania

Ostatnia na naszej liście krajów z największą liczbą wegetarian jest Wielka Brytania, której wskaźnik wynosi 7%.

Similar Posts