Pozostałe

Co powinieneś pić na zdrowej diecie odchudzającej?

Organizm człowieka składa się przede wszystkim z wody. Jet więc ona niezbędna do życia. Wydalamy ją regularnie z organizmu, więc bardzo ważny jest jej dowóz z zewnątrz. Dieta każdego powinna w nią obfitować. Jeśli nie występują obrzęki czy też nadciśnienie tętnicze, zaleca się picie ośmiu szklanek płynu na dobę.

Zdrowa dieta odchudzająca – co do picia?

W przeliczeniu daje to około dwóch litrów wody. Warto wypić szklankę napoju na pół godziny przed planowanym posiłkiem. Dzięki temu bardzo prawdopodobnie jest, że zjemy wówczas mniej niż zazwyczaj. Prędzej poczujemy uczucie sytości. Najlepszym wyborem jest woda mineralna, ponieważ zawiera dodatkowe minerały. Woda jest również bardzo mało kaloryczna, praktycznie ilość kalorii w niej zawarta, jest znikoma. Woda gazowana również ma podobną kaloryczność, jednak sprzyja powstawaniu wzdęć.

Dieta obfitująca w kawę czy czarną herbatę może wypłukiwać cenne pierwiastki z organizmu. Są to napoje moczopędne. Często dodaje się też do kofeinowych płynów mleko, które zawiera już inny skład niż woda i dodatkowe kalorie oraz cukier. Dieta bogata w soki owocowe jest wskazana, jeśli chcemy dokonać krótkiego detoksu ciała oraz wzbogacić je o witaminy i minerały, ale na dłuższą metę nie powinna być stosowana. Soki owocowe zawierają bardzo dużo naturalnych cukrów prostych, po których skacze poziom insuliny we krwi oraz szybko odczuwamy uczucie głodu, co sprzyja tyciu. Informacja na kupnym soku, że nie zawiera on dodatku cukru, jest informacją myląca. One zawsze powstają na bazie cukru. Gazowane napoje są niewskazane wręcz dla osób odchudzających się czy też diabetyków. Zwłaszcza te smakowe.

W temacie zdrowych diet i napojów, warto też wiedzieć jak uchronić się przed odwodnieniem organizmu, szczególnie gdy temperatura za oknem jest bardzo wysoka.

Jest to kopalnia cukru i dodatków. Dieta powinna być uboga w cukier, który można zastąpić jego naturalnym odpowiednikiem, np. ksylitolem, erytrolem czy syropem z agawy. Najlepiej całkowicie zrezygnować z dosładzania i pić napoje gorzkie. Polepszaj one trawienie.

Similar Posts