Jedzenie

Orzechy brazylijskie w zdrowej diecie

Dlaczego warto jeść orzechy brazylijskie? Bo są one pożywną i wartościową przekąską, dzięki której nasz organizm otrzyma solidną porcję witamin i minerałów. Na co możemy liczyć w chwili, gdy orzechy brazylijskie zaczną się regularnie pojawiać w naszym menu?

Orzechy w diecie

Zdrowa dieta z dodatkiem orzechów brazylijskich może każdemu z nas przynieść wiele korzyści. Nawet w artykule na www.zdrowieonline.pl możemy dowiedzieć się, że są one bardzo dobrym źródłem wapnia, dzięki któremu możemy dbać o swoje kości, oraz magnezu, który ma rewelacyjny wpływ na pracę mięśni i mózgu. W orzechach brazylijskich pojawia się też spora ilość potasu – minerału bardzo ważnego dla tych, którzy chcą utrzymać w dobrym stanie serce. Przekąska ta jest jednocześnie cenionym źródłem takich witamin, jak witamina E, nie bez powodu nazywana „witaminą młodości”. Po orzechy brazylijskie warto też sięgać ze względu na kwas foliowy i nienasycone kwasy tłuszczowe, bez których nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Miedź, żelazo, cynki i kwasy omega-6 to kolejne składniki odżywcze, które pojawiają się w orzechach brazylijskich w większych ilościach.

W jaki sposób zdrowa dieta z dodatkiem orzechów brazylijskich wpływa na ludzki organizm?

Przede wszystkim dzięki orzechom włoskim możemy skuteczniej wspierać naturalną odporność organizmu oraz lepiej chronić się przed stresem i jego skutkami. Orzechy brazylijskie pomagają zmniejszyć ryzyko rozwoju choroby nowotworowej oraz chronią przed zbyt szybkim starzeniem się. Obniżają też poziom złego cholesterolu i sprawiają, że zmniejsza się ryzyko miażdżycy. Ta przekąska ma zatem ogromną wartość, a im prędzej zaczniemy korzystać z jej mocy, tym lepiej dla nas.

Similar Posts