Jedzenie

Cztery rodzaje postu, które dają realną utratę wagi.

W ostatnich latach post stał się bardzo modny jako metoda odchudzania. Nie wszystkie z nich są zalecane, choć istnieją też takie, które mogą pomóc w utracie wagi w zdrowy sposób i bez narażania zdrowia.

Post może być krótki lub długi. W przypadku tych pierwszych nie trwają one dłużej niż trzy dni i nie wymagają żadnego nadzoru medycznego, więc mogą być wykonywane przez każdego bez problemu. Z kolei dłuższe mogą trwać kilka tygodni i wymagają nadzoru lekarza, aby uniknąć ewentualnych problemów zdrowotnych.

Przerywany post

Post przerywany jest najbardziej popularny wśród ludności i obecnie stosuje go większość ludzi. Polega ona na poszczeniu przez około 16 godzin dziennie i znacznym ograniczeniu ilości spożywanych kalorii. Zazwyczaj, aby ułatwić sobie zadanie, unika się śniadań. Oznacza to, że obiad jemy o drugiej po południu, a kolację o dziewiątej lub dziesiątej wieczorem. W okresie postu dozwolone są napoje, takie jak kawa czy herbata. Jest to stosunkowo prosta metoda odchudzania, która nie powoduje nadmiernego głodu. Dlatego właśnie jest dziś tak popularny i wielu ludzi go naśladuje.

Post całodzienny

Ten rodzaj postu jest o wiele bardziej skomplikowany i surowszy niż poprzedni. Polega on na poszczeniu przez cały dzień raz w tygodniu. Ten rodzaj postu nie jest zalecany przez ekspertów ds. żywienia, ponieważ zwykle powoduje znaczną utratę mięśni z powodu braku składników odżywczych i glikogenu. Dzięki drastycznemu zmniejszeniu dziennego zapotrzebowania organizmu na kalorie, jest to bardzo skuteczna metoda utraty wagi i kilku zbędnych kilogramów.

Post białkowy

Polega na przerywanym poście, ale z tą różnicą, że ogranicza się spożycie pokarmów białkowych. Jest znacznie bardziej wskazany niż post przerywany i 24-godzinny, ponieważ dzięki spożyciu białka nie dochodzi do utraty zbyt dużej masy mięśniowej. W tym przypadku osoba nie jest tak głodna, ponieważ okres postu nie jest tak ścisły.

Długie posty

Są to posty trwające dłużej niż trzy dni i powinny być nadzorowane przez specjalistę. Przeprowadzają je zazwyczaj osoby z nadmierną nadwagą, które chcą szybko schudnąć. Jeśli post jest przedłużony, można podać glukozę dożylnie. Bardzo ważne jest, aby chory pił dużo wody i minerałów, aby zapobiec odwodnieniu. Stosowanie tego typu postu gwarantuje niezwykłe rezultaty w zakresie utraty wagi i odchudzania. Nie jest on w ogóle zalecany dla osób, które mają kilka dodatkowych kilogramów, ponieważ może zagrażać ich zdrowiu.

Artykuły o zdrowym odżywaniu znajdziesz w serwisie https://www.naszglos.pl/.

Podsumowanie o postach

Jak widać, istnieje kilka rodzajów postu, z których każdy ma swoje zalety i wady. Jeśli wybierzesz właściwą, jest to dobry sposób na schudnięcie w krótkim czasie i w zdrowy sposób. Zaleca się stosowanie postu przerywanego i białkowego. Post 24-godzinny i długi nie są zalecane, a w przypadku ich przeprowadzania należy zawsze skonsultować się z dietetykiem lub specjalistą w tej dziedzinie.

Similar Posts