Jedzenie Restauracja

Czy catering to dobry pomysł na biznes?

Catering to coraz częściej spotykana forma dbania o swoją dietę. Każdy, kto chce zacząć żyć zdrowiej, musi uważać na to, co je, a często nie mamy czasu przygotowywać sobie pełnowartościowych posiłków, a nawet może nam się to nie opłacać. Wtedy do pomocy przychodzi catering. Założenie go może być naprawdę dobrym biznesem, ale jak zawsze, zadziała tylko pod pewnymi warunkami.

Jedzenie na mieście

Catering może przyjmować różne formy, ale najczęściej kojarzy nam się z dietą pudełkową. Dziś właśnie taki biznes w tej branży opłaca się założyć najbardziej, ponieważ zwykłą wysyłkę dań na wynos oferuje praktycznie każda restauracja, oczywiście z powodu pandemii. Dieta pudełkowa działa na zasadzie subskrypcji. Wykupujemy kilka pudełek z góry i każdego dnia rano są nam one dostarczane. W tradycyjnym boksie znajduje się przeważnie pięć pełnowartościowych posiłków, zaczynając od śniadania. Takie pudełka są już odpowiednio kaloryczne i dostosowane w pełni do naszych potrzeb.

Wbrew pozorom prowadzenie takiej firmy nie musi być logistycznie trudne. Jeśli tylko umiemy gotować zdrowo albo we współpracę z nami chce wejść taka osoba, to temat posiłków i ich wyboru mamy praktycznie z głowy. Co ważne, mogą się one powtarzać, byle nie za często. Dzięki temu możemy oferować zamiast inne danie na każdy dzień roku, to na przykład dwa razu w miesiącu to samo. Sprawa dostaw też nie musi być trudna, wystarczy wytyczyć optymalną trasę, która pozwoli nam zaoszczędzić jak najwięcej czasu. Na początku może być to trudne, ale po kilku dniach treningu będzie znacznie łatwiej.

W przypadku małej firmy cateringowej wystarczy, że będziemy oferować dwa warianty pudełek, dla wegan i z mięsem. Będą one musiały zawierać dania, które będą się od siebie różniły, ale nie wymaga to od nas do końca gotowania dwóch oddzielnych posiłków. Jeśli jesteśmy w stanie przeprowadzić cały proces gotowania i dostarczania sprawnie, to tego typu usługa może się dla nas okazać strzałem w dziesiątkę. Pamiętaj jednak o rozpoznaniu na rynku, bo jeśli w twojej okolicy nikt nie jest chętny na wypróbowanie diety pudełkowej, to twój biznes może upaść, zanim do końca go rozkręcisz.

Similar Posts

Jeden komentarz w “Czy catering to dobry pomysł na biznes?

Dodaj komentarz