Pozostałe

Wielofunkcyjna folia aluminiowa – 6 praktycznych zastosowań

Doceniana głównie w kuchni folia aluminiowa może stać się Twoim sprzymierzeńcem w wielu codziennych sytuacjach, nie tylko tych „kuchennych”. Jeśli chcesz wiedzieć, jak uprościć życie z pomocą tak niepozornego i niedrogiego produktu, jakim jest folia, przeczytaj poniższy artykuł!

1. Niższe rachunki za ogrzewanie

Kiedy zimowe chłody doskwierają coraz bardziej, a rachunki za ogrzewanie rosną w niebotycznym tempie, wypróbuj ten trik. Sięgnij po karton, najlepiej o szerokości oraz długości grzejnika, a następnie owiń go folią aluminiową i umieść pomiędzy ścianą a grzejnikiem – pamiętaj, że błyszcząca strona powinna zostać ustawiona w kierunku grzejnika. Jak widać, aby efektywniej ogrzewać wnętrze domu bądź mieszkania, nie musisz od razu inwestować w kosztowny panel odbijający ciepło. Wystarczy zwykła tektura i folia aluminiowa.

2. Wygodny remont

Innym domowym zastosowaniem folii aluminiowej jest użycie jej jako ochrony przed zabrudzeniem różnych elementów w trakcie remontu. Wykładając nią kuwetę malarską, oszczędzisz sobie wysiłku mycia kuwety i pobrudzenia farbą zlewu. Folia aluminiowa może też posłużyć do zabezpieczenia gałek drzwi podczas malowania lub lakierowania.

3. Szybkie usuwanie rdzy

Rdza wygląda mało estetycznie, a walka z nią potrafi stać się naprawdę uciążliwa. Na szczęście folia aluminiowa może ułatwić te zmagania – zwinięta w kulkę dobrze sprawdzi się jako czyścik wszelkich zardzewiałych powierzchni.

4. Łatwe czyszczenie grilla

Pozostałości po grillowaniu widoczne na metalowej kratce nie należą do łatwo usuwalnych zabrudzeń. W wyczyszczeniu grilla może pomóc uformowana w kulkę folia aluminiowa. Pocierając nią ruszt, przywrócisz mu blask i gotowość do serwowania grillowanych smakołyków. Folię aluminiową, z którą zadbasz o czystość grilla czy wygodniej przeprowadzisz remont, a nie jedynie przygotujesz posiłki, znajdziesz w ofercie marki Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne.

5. Ochrona roślin

Z właściwości folii aluminiowej mogą skorzystać również ogrodnicy, którzy zmagają się z inwazją gąsienic i ślimaków. Folia dzięki swojej elastyczności doskonale nadaje się do owinięcia łodyg roślin i zabezpieczenia ich w ten sposób przed szkodnikami.

6. Ziemniaki jak z ogniska

Jeśli masz ochotę poczuć atmosferę letnich biwaków w domowym zaciszu, możesz z pomocą folii aluminiowej upiec ziemniaki przypominające te z ogniska. Posyp ziemniaki aromatycznymi przyprawami, dodaj do nich masła i zawiń w folię każde warzywo osobno. Pamiętaj, aby tak przygotowane ziemniaki owijać błyszczącą stroną folii do wewnątrz. Następnie włóż je do piekarnika i piecz przez około 30 minut (czas zależy od wielkości ziemniaków, dlatego sprawdzaj co jakiś czas ich stan) w temperaturze 200 stopni Celsjusza.

Zastosowania folii aluminiowej są zaskakująco różnorodne, a zarazem proste – od przygotowywania smakowitych potraw do odbijania ciepła emitowanego przez grzejnik. Dlatego nie ograniczaj używania folii do kuchni, przetestuj również wymienione w artykule inne sposoby jej wykorzystania.

Similar Posts