Jedzenie Pozostałe

6 podstawowych błędów, które popełniane są podczas diety

Jeśli nie możesz schudnąć, winna może być twoja dieta. Z tak wielu sprzecznych informacji tam, to nic dziwnego, że ludzie nie mogą dowiedzieć się, jak schudnąć.

Diety zawodzą z wielu powodów. Może czujesz się zbyt pozbawiony pewnych pokarmów, nienawidzisz jedzenia, lub doświadczasz efektu „plateau” po kilku tygodniach bycia na diecie. Niezależnie od tego, jakie są Twoje problemy z dietą, unikanie kilku powszechnych błędów może pomóc Ci w realizacji celów.

Myślenie, że „dieta” oznacza „low-carb”

Wbrew temu, w co chciałoby wierzyć wiele diet, węglowodany nie są wrogiem. Problem leży w doborze węglowodanów. Białe lub wysoko przetworzone węglowodany, takie jak biały chleb, słodycze i napoje bezalkoholowe zawierają dużo cukrów i pustych kalorii. Całe ziarna z drugiej strony są bogate i bardzo obfite w błonnik, więc są one rzeczywiście dobrym wyborem, jeśli próbujesz schudnąć.

Zapomnij o płynnych kaloriach – zadbaj o swoją dietę

Jedna puszka napoju gazowanego zawiera około 150 kalorii i do 15 łyżeczek cukru. 3500 kalorii równa się około 500 gramom. Pijąc puszkę napoju gazowanego codziennie, można zyskać 500 gramów tłuszczu w ciągu 23 dni. Przestaw się na wodę lub napoje bez kalorii, aby uniknąć tego ogromnego problemu.

Kontroluj dietę, nie pozwól na zbyt szybką utratę wagi

Idealna utrata wagi to 500 gramów na tydzień. Jeśli chudniesz znacznie szybciej niż to, bardzo prawdopodobne jest, że zamiast tłuszczu tracisz masę mięśniową lub wodę. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do spowolnienia metabolizmu. Kiedy tracisz wagę zbyt szybko, jest bardziej prawdopodobne, że zyskasz ją z powrotem.

Pomijanie posiłków a prawidłowa i skuteczna dieta

Pomijanie posiłków w diecie wpływa na poziom cukru we krwi, powodując jego spadek. Gdy cukier we krwi spada, poczujesz głód i będziesz bardziej skłonny do przejadania się w ciągu dnia. Jeśli jednak w ciągu dnia zjemy pięć do sześciu małych posiłków, to na dłuższą metę zjemy mniej, ponieważ nie odczuwamy głodu i nie kusi nas, by pobłażać „zakazanym” pokarmom.

Brak planowania w skuteczne diecie

Brak planowania oznacza, że możesz utknąć w pracy bez zdrowej przekąski lub skończyć zamawiając pizzę, ponieważ lodówka jest pusta. Mówienie, że chcesz schudnąć nie jest bardzo skutecznym sposobem na schudnięcie – musisz wiedzieć jak przejść do osiągnięcia tego celu. Na przykład, zrób plan, aby ćwiczyć 30 minut dziennie po pracy. Zdecyduj się na menu na tydzień, nawet jeśli jest ono elastyczne. Zaopatrz swoje szafki w zdrową żywność z wyprzedzeniem, więc twoja spiżarnia jest zaopatrzona i nie masz wymówek, by jeść śmieciowe jedzenie.

Jedzenie zbyt małych posiłków

Jeśli nie jesz wystarczająco dużo, twój metabolizm spowalnia i twoje ciało faktycznie zachowuje kalorie, zamiast je spalać. Jest to mechanizm ochronny, który organizm wykorzystuje, aby uniknąć głodu. Z reguły twoje ciało nie przejmuje się tym, że masz nadwagę. Mniej kalorii równa się katabolizmowi, jeśli chodzi o Twój metabolizm. Nie zrzucaj mniej niż 1200 kalorii dziennie, aby utrzymać swoje ciało działające na pełnych obrotach.

Więcej artykułów o zdrowych dietach i odchudzaniu, znajdziesz w serwisie Węglowodany.

Similar Posts