Jedzenie Słodycze

Cała prawda o syropie glukozowo fruktozowym

W każdej diecie odchudzającej, nawet ten najlepiej ułożonej, należy wygospodarować odrobinę miejsca na mniej zdrowe i słodkie przekąski. Bo co to by było za życie bez słodyczy? Na pewno też nieraz nie jesteś w stanie się im oprzeć i dlatego zdarza ci się po nie sięgać pomimo dbania o swoją wagę i sylwetkę. Nie wszystkie słodycze są jednak tak zupełnie złe. Niektóre bazują na bezkalorycznych słodzikach, które wręcz dbają o zdrowie – świetnym tego przykładem jest stevia. A co z syropem glukozowo fruktozowym? Syrop glukozowo fruktozowy czy jest zdrowy? Jeżeli wciąż tego nie wiesz, najwyższa pora zgłębić ten temat. Dzięki temu dowiesz się, czy wolno ci spożywać słodycze wzbogacane tą substancją, czy jednak powinieneś je sobie odpuścić i wybierać raczej przekąski zawierające np. maltitole, erytrytol, ksylitol bądź nawet zwykły cukier w mniejszych ilościach.

Syrop glukozowo fruktozowy, podobnie jak i sacharoza (ten cukier, który trzymasz w swojej cukierniczce i dodajesz do herbat oraz kawy) składa się z dwóch podstawowych substancji, czyli oczywiście glukozy i fruktozy. W zależności od rodzaju substancji słodzącej występują one w innych proporcjach. W przypadku owianego złą sławą syropu te proporcje niestety nie są najlepsze i to właśnie sprawia, że syrop glukozowo fruktozowy staje się mocno tuczącym składnikiem, który źle wpływa na gospodarkę insulinową. Producenci lubią go jednak dodawać. To substancja tania, która świetnie odnajduje się w różnych produktach spożywczych i nie sprawia problemów podczas obróbki. A czy ty powinieneś jej unikać? To już zależy tak naprawdę od ciebie.

Syrop glukozowo fruktozowy czy jest zdrowy? Na pewno nie, ale zdrowy nie jest również cukier, a jednak o nim nikt nie wypowiada się aż tak krytycznie. Konkluzja jest bardzo prosta. Jeżeli od czasu do czasu zjesz jakąś przekąskę wzbogaconą syropem glukozowo fruktozowym, na pewno nic złego ci się nie stanie. We wszystkim ważny jest umiar.

Omawiając temat pożywienia, pamiętajmy o tym, aby nie marnować żywności https://warszawainfo.pl/w-warszawie-rusza-kampania-jedzeniewyrzucaj-kazdy-moze-sie-podzielic/.

Similar Posts