Jedzenie Słodycze

Czy „zdrowe batony” naprawdę są zdrowe?

W sklepach spożywczych już jakiś czas temu powstały specjalne działy ze zdrową żywnością. Ich asortyment w dużej mierze koncentruje się na słodyczach, bo producenci dobrze wiedzą, że to właśnie za nimi najbardziej przepadają klienci. Zwłaszcza zdrowe batony wydają się kuszącą opcją. Są tak małe, że zmieszczą się wszędzie, nawet w mikroskopijnej wieczorowej torebce czy niewielkim plecaczku. Zawsze można mieć taką przekąskę przy sobie, by w razie odczucia nagłego głodu nie musieć ratować się niezdrowymi produktami. Czy jednak te batony, uznawane przez producentów za zdrowe, rzeczywiście zasługują na takie miano? Najlepsze cukiernie w Warszawie znajdzie na stronie https://warszawainfo.pl/.

Pierwsze podstawowe pytanie – czy po takie batony lub podobne do nich przekąski można sięgać bez wyrzutów sumienia? To zależy. Na ogół tak, ale tylko wtedy, gdy się z nimi nie przesadza, bo jednak we wszystkim należy zachować umiar. Każda rzecz w nadmiarze staje się trucizną. Wbrew powszechnym przekonaniom nawet z wodą można przesadzić, a wypicie jej w zbyt dużej ilości grozi… śmiercią. Zdrowe słodycze powinny być jedynie takim dodatkiem, uzupełnieniem diety, spożywanym sporadycznie. Jedna przekąska spożyta na kilka dni nikomu nie zaszkodzi, ale jeśli będzie się ją dodawać dosłownie do każdego posiłku, szybko przełoży się ona na dodatkowe kilogramy lub nadmierną ilość tkanki tłuszczowej (zwłaszcza tej występującej w okolicy brzucha).

Zdrowy baton z całą pewnością powinien mieć zdrowy, dobry i jak najbardziej naturalny skład. Może bazować np. na daktylach. W gotowych słodyczach sprawdzają się one rewelacyjnie, bo z uwagi na swój wysoki naturalny poziom słodkości potrafią świetnie zastąpić klasyczny cukier bądź inne słodziki, które też zwykle mają swoje negatywne strony. Po zdrowe batony ze sklepu warto sięgać w trakcie wykonywania jakiejś aktywności fizycznej. Jeżeli trening przedłuża się do dwóch bądź trzech godzin, należy zrobić sobie przynajmniej jedną przerwę, by na nowo uzupełnić zapasy energii. Takie słodycze można też traktować jako deser jedzony bezpośrednio po posiłku. Chyba każdy znajdzie dla nich jakieś dobre zastosowanie.

Similar Posts