Pozostałe

Jak schudnąć? Oto kilka prostych rad!

chudy

Gdy zbliżają się wakacje, wówczas bardzo wiele osób zadaje dietetykom pytanie, jak schudnąć do lata? Temat ten dotyczy kobiet, mężczyzn, a nawet dzieci w różnym wieku. Często też przyszłe panny młode chcą zgubić kilka zbędnych kilogramów do ślubu, aby jak najlepiej się na nim prezentować. Czy więc istnieją proste sposoby na szybkie pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej? Jak się okazuje zdecydowanie tak, lecz trzeba tu trzymać się kilku zasad.

Oto nasze rady. Otóż po pierwsze nie zastanawiajmy się nad tym, czy skuteczniejsza będzie zdrowa dieta, czy ćwiczenia. Najlepsze bowiem efekty zawsze daje umiejętne połączenie tych dwóch elementów. Co jednak warte podkreślenia nie chodzi tutaj absolutnie o jakieś ponadludzkie wyrzeczenia. Pamiętajmy bowiem, że zdrowe odchudzanie powinno przebiegać w zgodzie z naszymi możliwościami, stylem życia i innymi czynnikami. Jest to niezwykle istotne, gdyż tylko w takim przypadku zyskamy gwarancję, że nie spotka nas później efekt jojo i szczupła sylwetka po odchudzaniu zostanie utrzymana na długo. A co konkretnie robić, aby schudnąć? Oto kilka rad:

– staraj się spożywać posiłki w regularnym odstępie czasowym (najlepiej, co 2-3 godziny)

– ostatni posiłek spożywaj najpóźniej 3 godziny przed snem

– zadbaj o zbilansowane śniadanie

– unikaj spożywania węglowodanów na kolacje

– uprawiaj regularnie sport

– całkowicie zrezygnuj z cukru i produktów słodzonych

I chociaż jest to tylko kilka podstawowych zaleceń, to już ich wprowadzenie może dać widoczne efekty nawet po kilku tygodniach. No dobrze, a czy można schudnąć bez wysiłku fizycznego? Jak wskazały prowadzone badania naukowe, zdecydowanie tak. Niestety taka forma odchudzania zdecydowanie nie jest przez dietetyków zalecana. Wszystko dlatego, że bez regularnej aktywności fizycznej o wiele trudniej będzie nam wygenerować deficyt kaloryczny, który zawsze jest niezbędny, by spalić tkankę tłuszczową. Dlatego też, zamiast stawiać wyłącznie na dietę, lepiej po prostu wybrać taki ruch, który sprawia nam przyjemność, spalając tym samym kalorie i wchodząc w ten sposób ogólnie w zdrowy styl życia.

Zobacz również zawartość portalu www.kulturystyka24.pl, gdzie znajdują się znakomite ćwiczenia i rozwiązania dietetyczne na zrzucenie kilogramów.

Na koniec pamiętajmy też, aby cały proces realizować z osobą o odpowiednim doświadczeniu. Absolutnie nie polecamy samodzielne układanie diety, czy też wyszukiwanie ich w sieci i gazetach, gdyż może to nam tylko zaszkodzić. Dlatego też, jeśli poszukujemy kompleksowej odpowiedzi na pytanie, jak się odchudzić z brzucha, nóg i innych partii ciała to pomoże nam w tym dietetyk. Ponieważ sama nadwaga jest powszechnym problemem, to tego typu specjalistów znajdziemy w wielu miastach. Najważniejsze to jednak zawsze uwierzyć, że nad otyłością można zapanować, i wybranie jak najlepszego fachowca. A to czy gabinet dietetyczny będzie znajdował się w Warszawie, Krakowie, czy Lublinie ma już mniejsze znaczenie.

Similar Posts