Słodycze

Jaki tort na chrzest dziecka będzie najlepszy?

Chrzest dziecka to wyjątkowy dzień dla jego rodziny i bliskich, wszak staje się ono oczyszczone z grzechu pierworodnego. Jest to pierwszy sakrament wtajemniczenia chrześcijańskiego i rzeczywiście dla osób wierzących ma naprawdę duże znaczenie. Z tego też powodu rodzice maluszka organizują na jego część imprezę. W latach ubiegłych po przyjściu z kościoła do domu rodzice chrzestni krzyczeli już od progu, że zanieśli do kościoła poganina, a przynieśli chrześcijanina. Dziś jednak nie skupiimy się na samym sakramencie, ale oprawie. Doradzimy Wam, jaki tort najlepiej sprawdzi się na Chrzest dziecka.

Czy klasyczny tort to za mało?

Czasami imprezie z okazji Chrztu Świętego towarzyszy naprawdę duży przepych. Można wręcz odnieść wrażenie, że rodzice nie organizują małego przyjęcia, lecz dużą imprezę. Rzecz jasna każdy ma prawo zrobić taką, na jaką go stać, czy ma ochotę. Ale czy zwykły klasyczny tort wystarczy? Oczywiście, że tak. Możecie postawić na prosty śmietankowy wypiek ozdobiony dekoracjami cukrowymi. Można tutaj wykorzystać dekoracje cukrowe przedstawiające aniołki czy też atrybuty chrzcielne. Można także wykonać napis z literek cukrowych. Tutaj najlepiej wykonać imię dziecka oraz datę tego wyjątkowego dnia. Dobrą dekoracją może być też opłatek umieszczony na górnej części tortu. Warto zauważyć, że taki wypiek nie tylko będzie się dobrze prezentował, ale też sam opłatek zrównoważy zbyt słodki smak. Swoją drogą dzieci uczestniczące w imprezie na pewno chętnie będą go chrupać jeżeli jeszcze nie mogą jeść ciasta z kremem. Można jednak pójść o krok dalej i zakupić tort piętrowy.

A może desery mono?

Każdy wie, że krojenie tortu często nastręcza problemów. I tutaj nawet nóż zanurzany w gorącej wodzie nie daje pewności, że wypiek nie rozpadnie się podczas jego krojenia. Swoją drogą, gdy gości jest dużo, to tym bardziej takie rozwiązanie się nie sprawdza, bo jedni goście otrzymują od razu ciasto, zaś inni czekają, a niektórzy potrafią się obrazić, że nie otrzymali porcji tortu od razu. Na szczęście i ten problem można zniwelować do zera. Wystarczy tylko podstawić na mono desery w kształcie małych torcików czy też wybrać tort z babeczek z kremem, pięknie ozdobionymi kremem w kolorze niebieskim czy różowym. Najlepiej wtedy przygotować słodki stół, na którym umieścicie wszystkie łakocie. Tutaj poza mono deserami świetnie prezentują się czekoladowe lizaki. Polecamy również brownie z kremem orzechowym i jeżyną, Eton Mess czy brownie z dodatkiem mango.

Piec czy nie piec? Oto jest pytanie i zaraz poznacie odpowiedź na nie

Wiadomo, że rodzice chcą dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. I mogą też samodzielnie przygotować dla niego wypiek. Tutaj na pewno przydadzą się cukrowe produkty do dekoracji tortów z czystym składem. Wiadomo, że piekąc samodzielnie tort, można przygotować go na bazie najlepszej jakości składników. Rzecz jasna może nie prezentować się aż tak okazale, no chyba, że wykażecie się dużą kreatywnością. Poza biszkoptem trzeba przygotować dobry krem. I tutaj macie wiele możliwości. Możecie zrobić taki na bazie śmietany kremówki z dodatkiem zblendowanych truskawek czy też dodać do śmietany rozpuszczoną czekoladę gorzką i zrobić krem czekoladowy. Możecie po prostu ubić śmietanę i dodać do niej ulubione owoce. Czasami proste kremy smakują najlepiej. Gdy już wybierzecie krem i go przygotujecie, a także upieczecie biszkopt, możecie przejść do nakładacie kremu na blaty tortu, a potem wystarczy tylko pokryć brzegi ciasta kremem z dodatkiem czekolady. Wtedy będzie lepiej trzymał się brzegów. Możecie również użyć masy plastycznej cukrowej.

Jaki tort będzie najlepszy?

Wszystko zależy od smaków, które preferujecie. Ale co do zasady lepiej wybierać klasyczne smaki, które lubi większość osób. Na pewno latem należy unikać tortu lodowego, ale też bezowego, którym jest naprawdę łatwo się zatruć. A tego przecież nikt nie chce. Do tego pamiętajcie, że aby wszyscy goście mogli cieszyć się smakiem ciasta, także dzieci, nie powinien być on w żadnym przypadku z dodatkiem alkoholu. Lepiej też unikać tortów orzechowych, bo wiele osób ma alergię na orzechy i dla dzieci są one zbyt ciężkostrawne, podobnie jak dla osób starszych.

Similar Posts